AnTuTu-Benchmark-logo

 

Dwa tygodnie musieliśmy czekać na raport AnTuTu – najpopularniejszej platformy testujące mobilne urządzenia – który mówi wprost jakie smartfony stanowią czołówkę zeszłego roku jeśli bierzemy pod uwagę przede wszystkim ich wydajność. Pierwsze miejsce być może nikogo nie zaskoczy, ale brak Samsunga na kolejnych dwóch już tak.

 

W takim razie przyjrzyjmy się wynikom przedstawionym przez chińskiego twórcę jakże popularnego benchmarka:

 

antutu samsung iphone apple huawei exynos kirin

 

Apple na pierwszym miejsce? Tak, system tworzony bezpośrednio pod konkretne specyfikacje, bez konieczności rozdrabniania się na możliwość zestawienia różnych układów i innych podzespołów. Wynik jest druzgocący w stosunku do dalszych miejsc i dopiero nadchodzące układy od Qualcomma oraz Samsunga będą w stanie mierzyć się z tym wynikiem. Jednak skupmy się na Androidzie i kolejnych miejscach. Huawei Mate 8 z układem Kirin 950 i 4 GB RAM zasłużenie zajmuje drugą lokatę, chociaż premiera tego urządzenia, jak i samych podzespołów, przypada na końcówkę 2015 roku toteż również nie powinniśmy się dziwić dlaczego tak, a nie inaczej. Na trzecim miejscu Meizu Pro 5, który dopiero ma coś wspólnego z Samsungiem. Jest to oczywiście układ Exynos 7420, który znajdziemy również w następnych urządzeniach na liście (Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+), ale Chińczycy ewidentnie bardziej przyłożyli się do polepszenia wydajności, a odpuścili sobie dodatki w oprogramowaniu stale działające w tle.

 

Wnioski? Chcąc być najlepszym na powyższej tabeli to wypada prezentować urządzenie jak najpóźniej, a dodatkowo stworzyć własny system, który będzie idealnie zgrywał się z założoną specyfikacją.

 

 

źródło: Weibo (AnTuTu)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.