x

 

 

Zgodnie z ubiegłorocznymi przewidywaniami Sony Mobile zaprezentowało nowy wariant kolorystyczny flagowej serii Z5. W sklepach na wybranych rynkach smartfony z linii Z5 w nowym kolorze pojawią się już w lutym – w okolicach chińskiego nowego roku.

Rikke Gertsen Constein, główny designer w Sony mobile stwierdził, że firma miała w planach ten wariant koloru obudowy już w pierwszej fazie prac nad serią Z5. Dobranie właściwego tonu do użytych w serii Z5 materiałów obudowy – szkła i aluminium – zajęło jednak sporo czasu. Zespół szukał inspiracji w wielu różnych miejscach: od natury po kolory nieba podczas zachodu słońca. Celem było uzyskanie koloru, który miał wyglądać nowocześnie i wyraziście. Dużą rolę odegrały w tym użyte w serii aluminium i szło do wykonania obudowy. Według Constein’a zastosowany ostatecznie lekko przyćmiony róż nadał flagowej serii firmy świeżości, nowoczesności i współczesności.

 

Pink-Xperia-Z5_9-640x640

 

Choć osobiście uważam, że najlepszym kolorem jest czarny (szczególnie w wersji błyszczącej – obecnej w 5,5” modelu Premium), to trudno nie przyznać głównemu designerowi racji w tym, że Z5 w tym kolorze wygląda po prostu ciekawie:

Pink-Xperia-Z5_2-640x640

Pink-Xperia-Z5_15-640x480

 

Wszystkie wersje kolorystyczne prezentują się obecnie następująco:

 

Pink-Xperia-Z5_18-640x640

 

Jak Wy oceniacie efekty prac zespołu designerów Sony?  Kupicie jedną z Z5 w tym kolorze dla siebie, albo na prezent dla bliskiej osoby?

 

 

Źródło: Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg