smartphone-money

Co prawda smartfony już wywróciły wiele branż do góry nogami, ale wygląda na to, że to dopiero początek. Okazuje się ich rola będzie jeszcze większa. Można nawet rzec, że kluczowa, bowiem to za ich pomocą będziemy płacili za codzienne zakupy. W związku z tak daleko idącymi zmianami postanowiliśmy zaprosić Was na konferencję Pulsu Biznesu na ten temat. Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami, które przedstawiamy poniżej.

 

Digital Money – trendy i wyzwania rynku płatności bezgotówkowych to jedno z kluczowych spotkań pełne kluczowych tematów, opiniotwórczych liderów, ekspertów branży. Różnorodne formuły spotkania gwarantują mnogość tematów i interesujące podejście do omawianych kwestii. Całą konferencję – zgodnie z Państwa oczekiwaniami – podzieliliśmy na dwie ścieżki tematyczne: „wirtualne waluty” oraz „płatności bezgotówkowe”.

 

Rynek płatności w Polsce nieustannie ewoluuje. Rozwój nowych technologii i rosnące oczekiwania klientów wymuszają zmiany w ofercie instrumentów płatniczych, jakie są akceptowane i oferowane. Chcąc być konkurencyjnym i przygotowanym na te zmiany i oczekiwania trzeba reagować i starać się być o krok przed konkurencją i klientem.

 

Z jednej strony w obiegu pojawiają się zupełnie nowe technologie – NFC nie jest już ciekawostką, lecz staje się standardem, aplikacje mobilne wspierające płatności nie służą promocji, lecz stają się narzędziem codziennego użytku. Z drugiej strony regulatorzy i zmieniające się przepisy powodują, że zarówno produkty, procesy jak i usługi podlegają zmianom.

 

Obecnie rynek płatności to nie tylko technologie, aplikacje czy coraz nowsze karty płatnicze, to również zyskujące na popularności wirtualne waluty. W ostatnim czasie na popularności zyskuje Bitcoin – pojawia się jednak w tym temacie wiele wątpliwości.

 

Jeżeli zastanawiają się Państwo:

  • jak rekomendacje i zalecenia regulatora wpłyną na funkcjonowanie płatności bezgotówkowych,
  • czy akceptacja wirtualnych walut, w tym Bitcoin, to wyłącznie chwyt marketingowy, czy zbliżająca się konieczność dyktowana oczekiwaniami płatników,
  • dokąd zmierza technologia blockchain,
  • czy rynek kart płatniczych będzie się rozwijał,
  • w którym kierunku rozwiną się technologie wspierające płatności bezgotówkowe,
  • jak aspekty prawne ograniczają korzystanie z kart przedpłaconych,

 

nie może zabraknąć Państwa podczas tej konferencji.

 

Organizator: Puls Biznesu

 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

e-mail: [email protected]

Tel: 223339777

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).