Men are silhouetted against a video screen with a Twitter logo as he poses with a Samsung S4 smartphone in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

 

Twitter właśnie pracuje nad nową funkcjonalnością serwisu, która niekoniecznie Wam się spodoba. Nowość ma polegać na zbieraniu tweetów użytkowników, które to następnie mają trafiać do konkretnych firm w celu promocji swoich produktów.

 

Pierwsze wzmianki o nowości, która już wkrótce zawita na Twittera miały miejsce podczas targów CES w Las Vegas kilka dni temu. Spółce chodzi o umożliwienie firmom stworzenie kampanii reklamowych dzięki samym użytkownikom. Twitter skontaktuje się z Tobą w celu udzielenia zgody na udostępnienie danego tweeta, a następnie przekaże go konkretnym markom. W zamyśle ma to ułatwić reklamę oraz trafny dobór materiałów dla użytkownika.

 

Nie zostało jednak określone kiedy nowość ma zadebiutować na Twitterze. Biorąc jednak pod uwagę to, że trwają intensywne rozmowy, to można się spodziewać, że już niebawem. Nieoficjalnie mówi się też, że ma być to kolejny krok w stronę monetyzacji serwisu, tak więc wątpliwe jest wycofanie się z tego pomysłu.

 

Źródło: thenextweb

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.