nexus2cee_cm131-728x410

Drogi do zdobycia Androida Marshmallow są dwie. Oficjalna i nieoficjalna. W pierwszej z nich dostajemy najnowszą wersję wprost od producenta, z jego usprawnieniami i „widzimisię”. W drugiej możemy zainstalować go na własną rękę, dzięki niesamowitej sceny modderskiej. Tak jak mają to okazję teraz zrobić użytkownicy Motoroli Moto E oraz HTC One A9.

 

Posiadacze Motoroli Moto E pierwszej generacji mogą właśnie skakać z radości. CyanogenMod 13 dziś odbyło swoją „premierę” na tak, zdawałoby się, niepozorne urządzenie. Android 6.0 Marshmallow jest zatem na wyciągnięcie ręki. A wraz z nim wszystkie funkcjonalności nowego systemu oraz unikalne usprawnienia z czego znane są przecież wersje CM. Warto dodać, że jest to wersja NIGHTLY, więc może stwarzać pewne problemy. Choć oczywiście są to wypadki losowe.

 

Drugim smartfonem, jaki może oblec się w szaty CyanogenModa 13 i Androida 6.0 Marshmallow jest HTC One A9. Mimo iż model ten cechuje się obecnością „pianki” to być może użytkownicy zechcą mieć bardziej czystą wersję. Wszak CM 13 pozbawiony jest Sense – jest zatem lżejszy i przypominający oryginalny system od Google.

 

Cieszy to, że coraz więcej urządzeń zaczyna działać na Androidzie 6.0 Marshmallow. Mimo że są to nieoficjalne drogi, to jednak użytkownicy na tym nie tracą. Wręcz przeciwnie.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.