htc one m8 skydragon marshmallow android 6.0 apple iphone 6s speed szybkosc

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Sztuczne postarzanie urządzeń to norma dla wielu firm. Nie mówi się o tym głośno, ale każdy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że stworzenie niepsującego się, idealnie działającego mobilnego urządzenia po prostu się nie opłaca. W takim razie jak wypadnie dwuletni smartfon z Tajwanu na tle aktualnej konkurencji zza Oceanu?

 

HTC One M8 cieszy się dużo lepszymi opiniami niż jego następca, ale i tak nie jest to urządzenie, które można nazwać najlepszym w swojej klasie. W takim razie autor filmu, który zaraz zobaczycie wziął na warsztat jeden z egzemplarzy tego modelu, zainstalował nieoficjalne oprogramowanie (Skydragon) bazujące na Androidzie 6.0 Marshmallow. Na przeciw tajwańskiemu smartfonowi stanął iPhone 6s, a więc jedno z najszybszych obecnie urządzeń na rynku mobilnym. Jak takie porównanie wypadło? Sprawdźcie sami:

 

 

Widać różnicę, ale ciężko określić to jako przepaść, a w końcu te dwa urządzenia dzieli 2 lata rozwoju na rzecz produktu Apple. Po raz kolejny zapewne pojawią się wątpliwości, co do porównywania różnych platform, ale patrząc na oba urządzenia pod kątem prostego konsumenta, który nie ma upatrzonego systemu to takie zestawienia są jak najbardziej na miejscu.

 

Jednak czy warto dopłacać do nowszych urządzeń? Rewolucji tak naprawdę nie uświadczymy – warunkiem jest chęć modyfikowania urządzeń z Androidem. W końcu to jedna z najważniejszych cech platformy Google.
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.