[Film] HTC One M8 (Marshmallow) vs iPhone 6s – czy dwuletni smartfon wciąż jest szybki?

Łukasz Pająk Newsy 2016-01-11

htc one m8 skydragon marshmallow android 6.0 apple iphone 6s speed szybkosc

 

Sztuczne postarzanie urządzeń to norma dla wielu firm. Nie mówi się o tym głośno, ale każdy doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że stworzenie niepsującego się, idealnie działającego mobilnego urządzenia po prostu się nie opłaca. W takim razie jak wypadnie dwuletni smartfon z Tajwanu na tle aktualnej konkurencji zza Oceanu?

 

HTC One M8 cieszy się dużo lepszymi opiniami niż jego następca, ale i tak nie jest to urządzenie, które można nazwać najlepszym w swojej klasie. W takim razie autor filmu, który zaraz zobaczycie wziął na warsztat jeden z egzemplarzy tego modelu, zainstalował nieoficjalne oprogramowanie (Skydragon) bazujące na Androidzie 6.0 Marshmallow. Na przeciw tajwańskiemu smartfonowi stanął iPhone 6s, a więc jedno z najszybszych obecnie urządzeń na rynku mobilnym. Jak takie porównanie wypadło? Sprawdźcie sami:

 

 

Widać różnicę, ale ciężko określić to jako przepaść, a w końcu te dwa urządzenia dzieli 2 lata rozwoju na rzecz produktu Apple. Po raz kolejny zapewne pojawią się wątpliwości, co do porównywania różnych platform, ale patrząc na oba urządzenia pod kątem prostego konsumenta, który nie ma upatrzonego systemu to takie zestawienia są jak najbardziej na miejscu.

 

Jednak czy warto dopłacać do nowszych urządzeń? Rewolucji tak naprawdę nie uświadczymy – warunkiem jest chęć modyfikowania urządzeń z Androidem. W końcu to jedna z najważniejszych cech platformy Google.






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x