ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Metro i autobusy z WiFi oraz gniazdami USB – szkoda, że nie u nas

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
metro nowy jork new york usb wifi autobusy

Urządzenia mobilne, Internet są już tak popularne, że ciężko ludziom bez nich żyć, co na każdym kroku różni specjaliści potwierdzają. Jednak w przypadku smartfonów i tabletów dodatkowym problemem są akumulatory, które – rewelacji teraz nie odkryję – wytrzymują bardzo krótko. W takim razie nawet wielkie miasta na to reagują.

Mieszkając w stolicy zauważyłem już wiele propozycji czy też różnych petycji, aby wprowadzić darmową sieć publiczną WiFi z dostępem do Internetu, która miałaby być dostępna w transporcie publicznym. Niestety, ale władze Warszawy niechętnie wypowiadają się w tej sprawie i – póki co – chociażby w metrze nie mogą liczyć nawet na zwykły internet operatora (T-Mobile). Jednak to nie jest problem dla Amerykanów, którzy w Nowym Jorku (MTA) chcą wprowadzić darmowy dostęp do Internetu poprzez WiFi właśnie w metrze, ale dodatkowo w autobusach. Mało tego, pojawią się również gniazda USB pozwalające naładować mobilne urządzenia. Pozwoli to na… wyłączenie się z rzeczywistości także w transporcie.

Pomysł ma swoje zalety jak i wady. Patrząc na wspomniane wcześniej petycje czy ilość tworzonych wydarzeń na Facebooku w tej sprawie, mieszkańcy Warszawy również chcieliby mieć dostęp do Internetu poprzez WiFi w transporcie publicznym, nie mówiąc o portach USB.

źródło: Android Headlines

Sprawdź najnowsze wpisy