Metro i autobusy z WiFi oraz gniazdami USB – szkoda, że nie u nas

1 minuta czytania
Komentarze
metro nowy jork new york usb wifi autobusy

Urządzenia mobilne, Internet są już tak popularne, że ciężko ludziom bez nich żyć, co na każdym kroku różni specjaliści potwierdzają. Jednak w przypadku smartfonów i tabletów dodatkowym problemem są akumulatory, które – rewelacji teraz nie odkryję – wytrzymują bardzo krótko. W takim razie nawet wielkie miasta na to reagują.

Mieszkając w stolicy zauważyłem już wiele propozycji czy też różnych petycji, aby wprowadzić darmową sieć publiczną WiFi z dostępem do Internetu, która miałaby być dostępna w transporcie publicznym. Niestety, ale władze Warszawy niechętnie wypowiadają się w tej sprawie i – póki co – chociażby w metrze nie mogą liczyć nawet na zwykły internet operatora (T-Mobile). Jednak to nie jest problem dla Amerykanów, którzy w Nowym Jorku (MTA) chcą wprowadzić darmowy dostęp do Internetu poprzez WiFi właśnie w metrze, ale dodatkowo w autobusach. Mało tego, pojawią się również gniazda USB pozwalające naładować mobilne urządzenia. Pozwoli to na… wyłączenie się z rzeczywistości także w transporcie.

Pomysł ma swoje zalety jak i wady. Patrząc na wspomniane wcześniej petycje czy ilość tworzonych wydarzeń na Facebooku w tej sprawie, mieszkańcy Warszawy również chcieliby mieć dostęp do Internetu poprzez WiFi w transporcie publicznym, nie mówiąc o portach USB.

źródło: Android Headlines

Motyw