Sony-Xperia-Z5-Compact-4K-Video-752x490

Wypuszczenie w zeszłym roku przez Sony modelu Xperia Z5 było strzałem w dziesiątkę. Nie tylko zostaliśmy uraczeni rewelacyjnym smartfonem, ale przede wszystkim aparatem, który rozłożył wszystko (i wszystkich) na łopatki. Postanowiono zatem wykorzystać możliwości zastosowanej matrycy i nakręcić wideo 360 stopni w rozdzielczości 4K. Chce się patrzeć!

 

Aparat umieszczony w Xperii Z5 uzyskał najwyższą notę serwisu DXoMark, pokonując przy tym takich konkurentów jak Samsung Galaxy S6 Edge czy Apple iPhone 6 Plus. Czym więc postanowiono nas zaskoczyć? Sony urządziło sobie fotograficzną wycieczkę na Rise Ski & Snowboard Festival we Francji. Korzystając z 12 egzemplarzy Xperii Z5 Compact ekipa stworzyła wideo 360 stopni.  Dodając do tego rozdzielczość 4K każdego filmu robi nam się naprawdę bardzo szczegółowo, naprawdę pięknie i naprawdę piekielnie zazdrośnie.

 

 

360 stopni, 48K, Google Cardboard i można zacząć zabawę! Stoki, slalomy, piękne górskie widoki… Aż nie chce się wierzyć, że to wszystko zostało nakręcone smartfonem. Chcę jeszcze!

 

źródło: Android Community

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.