huawei-mate-8-hands-on-4

 

Huawei zajmuje obecnie trzecią lokatę na mobilnym rynku tuż za Samsungiem i Apple. Za Chińczykami zlokalizowano firmy również z Państwa Środka, a więc Xiaomi oraz Lenovo/Motorola. Dopiero dalej znajdziemy chociażby LG. Jednak Huawei celuje w bycie liderem na mobilnym rynku toteż rozwój jest bardzo ważny.

 

W 2014 roku Chińczycy sprzedali 75 milionów smartfonów, a rok później już 108 milionów, co daje niesamowity, 44% wzrost. Dopiero, co rozpoczęty rok ma być jeszcze lepszy, gdyż Huawei celuje w 120 milionów sprzedanych urządzeń, a pomóc w tym ma chociażby Nexus 6P, który ma pojawić się w kolejnych krajach (nikt nie wspomina Polski). Oczywiście nie może zabraknąć także nowych smartfonów. Chińczycy chcą się skupić głównie na topowych modelach, a więc możemy spodziewać się lepiej dopracowanych urządzeń z serii P oraz Mate. Również nie można zapomnieć o serii Honor, która została bardzo ciepło przyjęta w Stanach Zjednoczonych, szczególnie teraz, gdy model 5X oficjalnie stał się tam dostępny i od razu potraktowany jako „iPhone, którego musisz wybrać”.

 

Uważam, że obecny rynek jest nudny, więc coraz mocniejszy atak z Państwa Środka może sprawić, że Samsung oraz Apple wykorzystają swoje ciekawe patenty i tym samym konsumenci ujrzą szybszy rozwój, a przede wszystkim smartfony przestaną być mdłe.

 

 

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.