ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Coraz większe plany Huawei – w tym roku ma być więcej topowych urządzeń, które mają się jeszcze lepiej sprzedawać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei-mate-8-hands-on-4

Huawei zajmuje obecnie trzecią lokatę na mobilnym rynku tuż za Samsungiem i Apple. Za Chińczykami zlokalizowano firmy również z Państwa Środka, a więc Xiaomi oraz Lenovo/Motorola. Dopiero dalej znajdziemy chociażby LG. Jednak Huawei celuje w bycie liderem na mobilnym rynku toteż rozwój jest bardzo ważny.

W 2014 roku Chińczycy sprzedali 75 milionów smartfonów, a rok później już 108 milionów, co daje niesamowity, 44% wzrost. Dopiero, co rozpoczęty rok ma być jeszcze lepszy, gdyż Huawei celuje w 120 milionów sprzedanych urządzeń, a pomóc w tym ma chociażby Nexus 6P, który ma pojawić się w kolejnych krajach (nikt nie wspomina Polski). Oczywiście nie może zabraknąć także nowych smartfonów. Chińczycy chcą się skupić głównie na topowych modelach, a więc możemy spodziewać się lepiej dopracowanych urządzeń z serii P oraz Mate. Również nie można zapomnieć o serii Honor, która została bardzo ciepło przyjęta w Stanach Zjednoczonych, szczególnie teraz, gdy model 5X oficjalnie stał się tam dostępny i od razu potraktowany jako „iPhone, którego musisz wybrać”.

Uważam, że obecny rynek jest nudny, więc coraz mocniejszy atak z Państwa Środka może sprawić, że Samsung oraz Apple wykorzystają swoje ciekawe patenty i tym samym konsumenci ujrzą szybszy rozwój, a przede wszystkim smartfony przestaną być mdłe.

źródło: DigiTimes

Sprawdź najnowsze wpisy