ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google i Lenovo oficjalnie chcą stworzyć super-smartfona na bazie projektu Tango

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
project tango projekt lenovo google smartfon

Google z Lenovo mają już za sobą całkiem udane transakcje. W końcu to te dwie firmy utrzymały przy życiu Motorolę, która ostatecznie zmienia nazwę. Jednak teraz szykuje się kolejna współpraca, której dzieckiem ma być „super-smartfon” stworzony na bazie projektu Tango.

Jeśli nie znacie technologii ukrytej pod tą nazwą to spieszę z wytłumaczeniem. Projekt Tango polega na większym uczłowieczeniu urządzeń mobilnych poprzez dodanie im kamer i oprogramowania potrafiących rozpoznać głębie obrazu. Jak to wygląda dokładniej? Zobaczcie sami na poniższym filmie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qe10ExwzCqk[/youtube]

Właśnie z wykorzystaniem tej technologii ma zostać stworzony i zaprezentowany przez Google oraz Lenovo smartfon. Końcowe urządzenie ma zostać przedstawione jeszcze w tym roku, a jego cena nie przekraczać 2000 złotych. Sposobów na wykorzystanie projektu Tango jest od groma i tak oto ta technologia przyda się zarówno w zastosowaniach komercyjnych jak i może przysłużyć się ludzkości.

Oczywiście smartfon stworzony przez Lenovo oraz Google nie będzie dostępny na szeroką skalę – w Polsce zapewne ciężko będzie go dostać, ale cieszę się, że Amerykanie nie marnują potencjału kolejnego projektu.

źródło: slate.com

Sprawdź najnowsze wpisy