[WIT #27] 200 mln użytkowników Windowsa 10! Microsoft kończy ze wsparciem starszych wersji Internet Explorera

mm Adam Lulek Aplikacje 2016-01-09

Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników wynosi nawet ponad 200 mln. Osobiście również zaliczam się do ich grona i nie żałuję, gdyż według mnie jest to najlepszy system na komputery od Microsoftu. Jednak jeśli chodzi o nową przeglądarkę internetową, to nie jest już ona tak perfekcyjna.
 
Wygląda na to, że firma zamierza nas prędzej czy później zmusić do korzystania z Microsoft Edge lub Internet Explorera 11. Dlaczego? Otóż okazuje się, że spółka nie będzie już wspierać starszych wersji, czyli 8, 9 i 10. Nastąpi to już 12 stycznia. Użytkownicy Windowsa 7 otrzymają update, który zaktualizuje ich przeglądarkę do najnowszej. Koniec wsparcia dla wspomnianych opcji oznacza brak jakichkolwiek łatek, w tym także tych, które wzmacniają bezpieczeństwo.
 
Jeżeli nie podoba Wam się żadna z przeglądarek Microsoftu, zawsze można zmienić na inne…
 
źródło: gsmarena
 
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.
 
Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
Samsung Galaxy S6 w niższej cenie • bealife

  zaraz sie sypnie potrzeba uniszczenia opłaty za win10 to wszyscy będą płakali 😀

 • Adrian Misiak

  W10 nie jest zły (od TH2), lecz nadal pozostawia wiele do życzenia. Ciężko (przynajmniej u mnie) postawić obok 10 jakiegoś linuxa, ponieważ zaraz bl windy się sypie przez to. Brakuje mi jeszcze tego silnika motywów, UxTheme który by działał poprawnie (dzisiejsza próba instalacji tego skończyła się przywracaniem systemu). Dodać jeszcze można (jako wadę) telemetrię, którą na szczęście po części można wyłączyć.

  • darex13

   O jaką telemetrię chodzi?

  • Marek Chmielowski

   Postawiłem linuxa bez problemu, więc nie wiem co Ci się sypie.

 • BuKoX

  Szczerze mówiąc to patrząc jak nachalnie MS wciska aktualizację do W10 do słabiutki wynik.

 • Zeely

  Mnie jakoś ta liczba użytkowników nie zaskakuje skoro na starszych wersjach wręcz SPAMują z zachętą o darmowe uaktualnienie.

 • danyk10

  I co ?
  I tak 99% ludzi używa IE tylko do pobrania innej przeglądarki typu Chrome lub Firefoxa.

  Na Win7 nie wyobrażam sobie korzystania z IE gdyż sama próba pobrania chroma zazwyczaj kończy się przynajmniej 2 krotnym wywaleniem IE zostało zatrzymane….
  Tak więc żadna strata 😀
  A Edge może i jest fajna, ładnie wygląda ale jest tak uboga w funkcjach. Po 3 godzinach zabawy stwierdziłem że jednak instaluję chroma.
  *IE – Internet Explorerx