motorola-lenovo-logo

Dwa lata temu Lenovo przejęło Motorolę od Google. Od tego czasu producent rozwinął swoje skrzydła i zdobył popularność na rynku za sprawą takich modeli jak Moto G czy Moto X. Jednak na każdego przychodzi pora. I w 2016 roku nie będzie już Motoroli. Firma znika z rynku.

 

Podczas tegorocznych targów CES Rick Osterloh potwierdził, że to koniec Motoroli. Firma Lenovo postanowiło przeprowadzić mały rebranding. Smartfony nie będą już nosiły nazwy jak dotychczas np. Motorola Moto X a Lenovo Moto X.  Lenovo kojarzone jest również z serią Vibe i to właśnie ona będzie teraz skupiała modele budżetowe. Oczywiście logo Motoroli (tak dobrze znane nam „M”) oraz samo Moto zostaną, by użytkownicy wciąż kojarzyli markę. Jednak Motorola sama w sobie odchodzi.

 

Powiedziałoby się, że to tylko nazwa i w zasadzie nie ma się czym przejmować. Niemniej Motorola istniała na rynku od 1928 roku i po niespełna 80 latach działalności przychodzi jej się definitywnie pożegnać. Trzeba jednak zaznaczyć, że zrobiła to w naprawdę dobrym stylu, a jej ostatnie smartfony na długo zapadną w pamięci użytkowników.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.