Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie mogliśmy zobaczyć na prawdę wiele Androidowych nowości. Można by powiedzieć, że połowa telefonów tam zaprezentowanych działa właśnie na systemie od Google. Mimo, że targi zakończyły się wczoraj, jeszcze przez kilka dni będziemy informować o zaprezentowanych tam nowinkach technicznych.

Jednym z ciekawszych produktów jest ZTE Smooth. Inaczej mówiąc jest to low-endowy Palm Pre z Androidem w niewiarygodnie niskiej cenie. Jeśli nie słyszeliście dotąd o firmie ZTE, nie ma się czym martwić. Ja też się właśnie dowiedziałem o jej istnieniu. Firma ta w styczniu tego roku dołączyła do Open Handset Alliance (OHA), natomiast miesiąc później (wczoraj) pokazała już światu pierwszy telefon. Specyfikacja urządzenia co prawda nie zachwyca, jednak z pewnością Smooth znajdzie wielu zwolenników ze względu na swój wygląd oraz cenę. Ma on kosztować mniej niż 1000 Yuan co w przeliczeniu na dolary amerykańskie daje $147, natomiast na złotówki to 425 zł. Specyfikacja jak wspominałem nie urzeka, znajdziemy tu: Android 1.6 (Donut), wyświetlacz 2.8 cala o rozdzielczości 320x240pix (QVGA), Wi-Fi, Bluetooth, GPS oraz wsparcie dla UMTS oraz GSM. Niestety nie mamy jeszcze informacji na temat zamontowanego w urządzeniu procesora, jednak patrząc na charakter urządzenia – low-end, nie będzie on taktowany z większą częstotliwością niż ok. 500mHz.

ZTE Smooth ma być dostępny już w sierpniu tego roku na terenie Europy. Czy według Was taki klon Palma Pre odniesie sukces?
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).