ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Specyfikacja Galaxy S7 ujawniona na grafice! Czy warto dopłacać do wersji edge?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Samsung-Galaxy-S6-Edge-vs-S6-Edge-Plus-3

Samsung Galaxy S7 jest intrygującym smartfonie. Wiele się o nim słyszy, lecz sporo informacji pochodzi od producentów etui. Co ciekawe są one na tyle bogate w treść, że każdy przeciek jest cenny. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś świeżym. Mianowicie pełną specyfikacją zarówno Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge. Zainteresowani?

Przechodząc od razu do rzeczy weźmy pod lupę pierwszego kandydata, jakim jest Galaxy S7. Wyposażony w 5,1 calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli smartfon napędzany jest (w zależności od regionu) Exynosem 8 Octa 8890 bądź Snapdragonem 820. Procesorowi towarzyszy 4 GB RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą karty microSD. Zastosowany aparat posiada matrycę 12 megapikseli.

Galaxy S7 edge jest już nieco większy. Posiada 5,5 calowy ekran Super AMOLED również o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Nie zmienia się również kwestia procesora (Exynos 8 Octa 8890/Snapdragon 820) ani pamięci RAM. Pod względem pamięci wewnętrznej czy aparatu też otrzymamy to samo. Jednak jest jedna różnica, która w tym wypadku jest znacząca. Mocniejsza bateria. Samsung postanowił w Galaxy S7 edge zastosować akumulator o pojemności 3600 mAh, co przy większym ekranie z pewnością się przyda.

Alleged-Galaxy-S7-specs

Widzimy zatem, że smartfony te niewiele się od siebie różnią. W grę wchodzą zatem kwestie estetyczne. Co byście więc wybrali? „Prostą” S7 czy „zaokrągloną” S7?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy