intel new balance logo

 

Intel dla wielu osób jest ewidentnym liderem na rynku komputerów osobistych. W przypadku smartfonów, tabletów i innych mobilnych urządzeń możemy mówić o producencie układów, który idzie gdzieś obok wyścigu Qualcomma, Samsunga czy też nawet MediaTeka.

 

Tym razem Amerykanie postanowili związać się z popularną marką obuwia jaką jest New Balance. Dzieckiem tej współpracy będzie smartwatch oparty na systemie Android Wear z przeznaczeniem dla sportowców, ale przede wszystkim biegaczy. Z wielu wypowiedzianych przez New Balance słów można wymienić między innymi to, że poznamy urządzenie, które będzie nas trenować, monitorować ten trening, a także go ulepszać. Będziemy motywowani do wykonywania poszczególnych ćwiczeń i ogólnie rzecz biorąc będziemy mieć do czynienia z osobistym trenerem. Oczywiście sam smartwatch to za mało, pojawi się odpowiednia aplikacja, która to właśnie dzięki swoim algorytmom będzie w stanie pomóc użytkownikom w treningu. Z ujawnionych funkcji zegarka można wymienić wbudowany moduł GPS pozwalający na śledzenie biegacza, a także odtwarzacz muzyki niewymagający podłączonego smartfonu.

 

Kiedy ujrzymy urządzenie New Balance i Intela? Najprawdopodobniej dopiero przed wakacjami, ale czy warto czekać? Jest jeszcze miejsce na tym rynku dla nowych graczy?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.