ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi 5 już wkrótce na rynku! Snapdragon 820 potwierdzony

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Xiaomi-Mi-5

Xiaomi Mi 5 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów w tym roku. Chiński producent już dał wyraz swej jakości w poprzednich propozycja z tej linii jak np. Mi 4. To co ma przynieść nowy model stanowić będzie najwyższą półkę – najświeższe komponenty, Android 6.0 Marshmallow oraz dobra cena. I nareszcie wiemy, kiedy nastąpi jego premiera.

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że w modelu Mi 5 znajdować się będzie Snapdragon 820. Liwan Jiang potwierdził również, że zaczęto już masową produkcję smartfona, by bez obaw o brak dostępności ruszyć ze sprzedażą. Xiaomi Mi 5 pojawi się na rynku tuż niebawem, zaraz po Chińskim Nowym Roku, który przypada na luty.

Xiaomi Mi 5 oprócz Snapdragona 820, cechuje się jeszcze 5,2 calowym wyświetlaczem rozdzielczości HD bądź QHD (wciąż nie zostało to ujednoznacznione). Do tego dwa warianty: 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej lub 4 GB RAM oraz 64 GB pam. wew. Aparat główny z matrycą 16 megapikseli oraz 8 megapikselowa kamerka frontowa. Kwestią niejednoznaczną pozostaje bateria: 3000 bądź 3600 mAh.

Od premiery dzieli nas krótki odcinek czasu. Na dniach powinny pojawić się szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznej.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy