[CES] Qualcomm ujawnia pierwszego smartfona, który wykorzysta Snapdragona 820 – nie będzie to Samsung Galaxy S7

Łukasz Pająk Newsy 2016-01-06

qualcomm-inc-snapdragon-820-finally-gets-a-date-new-gpu-detailed

 

W nocy przyszła kolej na konferencję Qualcomma, która teoretycznie nic ciekawego nie miała dla nas wnosić, ale okazuje się, że pojawiła się bardzo ciekawa wzmianka na temat Snapdragona 820. Tak oto wszelkie wcześniejsze plotki dotyczące najlepszego układu od Amerykanów nie zostały potwierdzone.

 

Pamiętacie która firma miała mieć na wyłączność przez pewien okres dostęp do Snapdragona 820? Tak, Samsung z nadchodzącym flagowcem w postaci Galaxy S7, ale dzisiaj dowiedzieliśmy się, że po pierwsze jest to nieprawda, a po drugie to pierwszym smartfonem z najlepszym układem od Qualcomma będzie… Chińczyk i wcale nie Huawei, a LeTV – firma, która w ciągu ostatniego roku naprawdę namieszała na mobilnym rynku za sprawą swoich propozycji w bardzo niskich cenach.

 

qualcomm snapdragon 820 letv le max pro

 

Pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 820 będzie Le Max Pro, o którym już kilka razy pisaliśmy. Pozostała specyfikacja tego modelu będzie oczywiście odpowiednia dla jego układu i tak oto znajdziemy tutaj jeszcze 4 GB RAM, 5,5-calowy wyświetlacz QuadHD, a także Androida 6.0 Marshmallow.

 

Kiedy ten smartfon pojawi się na rynku? Ciężko ocenić, ale niestety w Polsce musimy poczekać, aż bardziej znana Europejczykom konkurencja przedstawi swoje propozycje ze Snapdragonem 820.

 

 

źródło: Slashgear


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x