ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[CES] MediaTek z nowymi procesorami zajmie cały rynek

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
mediatek-generic-chip

CES 2016. Las Vegas. Smartfony, tablety, innowacje. MediaTek również zaprezentował swoje plany. Znany producent pokazał, że jest w stanie zająć jeszcze większą część rynku I to na każdej platfomie. Zaproponowane procesory obejmują bowiem aż trzy dziedziny i wygląda na to, że akcje firmy mogą skoczyć wysoko do góry.

MediaTek zaprezentował na CES trzy procesory – MT8581, MT2523G oraz MT7697. Odpowiednio przeznaczenie dla domu, technologii ubieralnej oraz IoT, czyli Internet of Things. Pierwszy z nich, czyli MediaTek MT8581 został stworzony z przeznaczeniem dla domowej rozrywki wspiera Blu-Ray, DVD oraz CD. Użytkownicy będą mogli skalować filmy DVD aż do rozdzielczości 4K, jak i odwrotnie w przypadku braku posiadania telewizora z takim ekranem.

MediaTek MT2523G z kolei przeznaczony jest dla smartwatchy oraz urządzeń ubieralnych. Oferuje dual-mode Bluetooth oraz GPS. Jest również zdolny obsługiwać wysokie rozdzielczości ekranu. Najważniejszą jednak cechą tego chipu jest niska energożerność – producent mówi o wytrzymaniu ponad tygodnia na jednym ładowaniu.

MediaTek MT7697 skierował swoje priorytety na niskie zużycie energii oraz dobrą łączność za pośrednictwem Bluetooth LE oraz Wi-Fi. Niestety głębsza specyfikacja jest jeszcze nieznana. Procesor ten został wyprodukowany z myślą o urządzeniach IoT.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy