Nokia-smartwatch-prototype_6

 

W zeszłym roku słyszeliśmy wiele plotek na temat smartwatcha z logiem Nokii. Byliśmy cały czas zapewniani, że 2016 rok będzie właśnie tym czasem, kiedy powyższy sprzęt ujrzy światło dzienne. Najnowsze informacje zaprzeczają niestety tym doniesieniom… chociaż nie do końca.

 

Nokia zaprzeczyła, że ma za cel stworzenie czegoś na rynek „wearables”, ale wiąże się to oczywiście z tym, że fiński producent ma cały czas umowę z Microsoftem, tak więc firma na pewno nie pokusi się o wydanie czegoś na własną rękę. Z drugiej strony Nokia wydała swego czasu tablet z pomocą Foxconnu, tak więc kto wie. W każdym razie krążące po sieci prototypy nie są finalną wersją urządzenia.

 

Nokia-smartwatch-prototype_3

 

Jeśli jednak mamy się spodziewać jakiegoś samodzielnego urządzenia z logo Nokii, to zapewne nastąpi to pod koniec tego, lub w przyszłym roku, kiedy to umowa z Microsoftem przestanie ją obowiązywać. Najprawdopodobniej jednak pierw zobaczymy smartfona, o którym już kiedyś pisaliśmy, a następnie może rzeczywiście światło dzienne ujrzy smartwatch. Chociaż jeśli nawet takowy powstanie, to małe są szanse na to, aby pracował on pod kontrolą Android Wear – sądzimy, że Nokia wyceluje bardziej w coś autorskiego – są to jednak cały czas tylko spekulacje.

 

* na obrazkach krążący po sieci prototyp rzekomego smartwatcha od Nokii

 

Źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.