ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[CES] Alcatel zapowiada nową serię PIXI 4 ze smartwatchem 2G, która została określona mianem „Premium wśród najtańszych”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
alacatel onetouch pixi ces 2016

Alcatel po niemalże całkowitej utracie swoich francuskich korzeni stał się firmą do bólu nijaką. Ich najnowsze urządzenia celują po prostu w jak największą sprzedaż (co z resztą nie dziwi), ale nie mają one być ciekawe pod względem specyfikacji, a po prostu posiadać pewną cechę, która wyróżni ich na tle konkurencji.

Oczywiście dane techniczne nigdy nie robiły wrażenia w przypadku Alcatela i tak najprawdopodobniej będzie również w przypadku zapowiedzianej dopiero serii PIXI 4, która uzupełni rodzinę OneTouch. Oficjalna prezentacja będzie miała miejsce dopiero podczas targów CES, które rozpoczną się już w środę, ale dzisiaj możemy przedstawić Wam kluczowe urządzenia. Tak oto wśród urządzeń z Androidem znajdziemy smartfony z wyświetlaczami o przekątnych: 3,5-, 4- oraz 6-cali, a także 7-calowy tablet. Nie wiadomo czemu nie pojawił się najlepszy dla wielu konsumentów rozmiar w okolicach 4,7-cala. Mniejsza z tym, mnie jednak zaciekawił smartwatch, a raczej zegarek z możliwością podłączenia go do sieci 2G (EDGE).

alacatel onetouch pixi smartwatch

Służy on głównie do kontroli rodzicielskiej i tak oto możemy na niego wysyłać krótkie wiadomości dla dziecka, zadzwonić do niego, a pociecha z kolei może odpowiedzieć do 10 wcześniej ustawionych kontaktów, ale zadzwonić już do pięciu.

Wszystko prezentuje się typowo jak na tę półkę cenową oraz Alcatela, ale ja za nic w świecie nie mogę zrozumieć czemu firma postanowiła reklamować to hasłem: „Premium wśród najtańszych”. Cóż, być może moje wątpliwości zostaną rozwiane podczas oficjalnej premiery.

źródło: AndroidHeadlines

Sprawdź najnowsze wpisy