avast qualcomm zabezpieczenia smart protection

 

W minionym roku wiele osób zaczęło zwracać uwagę na to jak bardzo bezpieczne są mobilne systemy. Wiele razy oberwało się za to Androidowi, ale czy faktycznie to Google powinno się martwić o swoje zabezpieczenia? Okazuje się, że nie do końca, gdyż czołowe miejsca należą do innej amerykańskiej firmy.

 

Dane pochodzące z CVE Details jasno wskazują, którzy producenci i tym samym użytkownicy ich oprogramowania muszą mieć się na baczności. Pierwsze dwa, niechlubne miejsca zajmują: Mac OS X i iOS, a więc teoretycznie systemy uważane przez wiele osób za najbezpieczniejsze. Na kolejnych czterech miejscach znajdziemy oprogramowanie od Adobe, co również pokazuje, że ta firma musi wziąć się za swoje zabezpieczenia. Jednak co z Google? Na 20. miejscu pojawił się Android, ale wcześniej został uwzględniony Chrome – 8. miejsce. Pełną listę znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Oczywiście nie mogło również zabraknąć uśmierconego już Internet Explorera, a także innych produktów Microsoftu – chociażby większości Windowsów.

 

cve_top_50_company_2015

 

Jednak jeśli podliczymy wszystkie odkryte luki dla danej firmy to wyraźnie wyróżnia się właśnie producent popularnych „Okienek”, a dopiero później znajdziemy Adobe i Apple. Google w tym zestawieniu zajęło 5. miejsce, za Oracle.

 

Jednak na koniec można się jeszcze zastanowić, czy pierwsze miejsca to złe wieści dla danych firm czy to dobrze, że dane luki są wykrywane. Producencie zapewne starają się możliwie szybko je załatać, ale to też jest duża niewiadoma.

 

 

źródło: venturebeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.