oneplus 2 yu yutopia speed predkosc porownanie

 

Tytułowe smartfony, wbrew pozorom, mają wiele ze sobą wspólnego. Ich producenci przed premierą wychwalali je na każdy możliwy sposób zdradzając szczątkowe informacje o specyfikacji, które miałyby pokazać jakie to świetne urządzenia nadchodzą. Jednak obie firmy zderzyły się z rzeczywistością – okazało się, że ich smartfony są po prostu dobre.

 

Tylko pytanie który jest lepszy? Zarówno OnePlus 2 jak i YU Yutopia charakteryzują się zbliżoną do siebie specyfikacją z tą różnicą, że ten drugi producent niewiele zmieniał w ustawieniach Snapdragona 810, aby ten pracował na niższych obrotach. Również mamy do czynienia z innymi systemami i tutaj jednak przewagę ma Yutopia z Cyanogen OS, podczas gdy OnePlus korzysta z Oxygen OS. Tyle wstępem wprowadzenia, a oto porównanie szybkości:

 

 

W tym wypadku zgodzę się, że porównanie mogło zostać wykonane nieco lepiej, ale i tak można zauważyć kilka nietypowych elementów. Przede wszystkim oba smartfony miały swoje chwile zwątpienia, co w tej klasie nie powinno mieć miejsca. Zwycięstwo Yutopii wynika zapewne z faktów wymienionych wcześniej, a więc nieosłabiony Snapdragon 810, a także bardziej dopracowane oprogramowanie.

 

Mimo wszystko ogromnych różnic nie widać jeśli dane aplikacje są już załadowane w tle, a w końcu zazwyczaj w takim stanie użytkujemy smartfony. Jednak wniosek po obejrzeniu powyższego filmu nasuwa się jeden – obie firmy są bardzo dobre, ale w „gadaniu”, tym przedpremierowym.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.