Instagram-Logo-HD-

Instagram przeszedł ostatnimi czasy wiele aktualizacji. Jedne można bardziej chwalić niż inne, ale summa summarum z prostej aplikacji zrzeszającej fanów artystycznych zdjęć robi się mały kombajn. Najnowsza aktualizacja wnosi coś, czego możemy doszukiwać się tylko w smartfonach z naprawdę wysokiej półki. Oto 3D Touch!

 

Producenci smartfonów czasami decydują się na umieszczenie w swoich ekranach tzw. technologii Force Touch. Pozwala ona na rozbudowanie opcji wyświetlanych podczas dotknięcia wyświetlaczu – w zależności od siły nacisku efekt będzie inny. W Instagramie zastosowano bardzo podobną funkcję, nazwano ją 3D Touch i przyda się przy szybkich podglądach.

 

Dzięki 3D Touch możemy w bardzo szybki sposób przejść do szybkich opcji oraz podglądu. Zobaczymy wtedy zarówno osoby oznaczone na fotografii, jak i właściciela profilu. Tym samym dotrzemy do takich opcji jak polubienie czy udostępnienie posta.

 

Korzystanie z 3D Touch jest niezwykle proste:

  1. Należy upewnić się, że posiadamy najnowszą wersję Instagrama KLIK
  2. Następnie należy przejść do trybu wyszukiwania
  3. W tym trybie wystarczy przytrzymać miniaturę
  4. Nie odrywając palca od ekranu zdecydować o akcji
  5. Voila!

 

Taka funkcja była już potrzebna od dawna. Przeglądania zdjęć jest nie tylko bardziej intuicyjne, ale również wygodne i szybkie. I takie aktualizacje to ja rozumiem!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.