ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[WIT #25] Pamiętacie pasjans i sapera na Windowsa? Microsoft pracuje nad następcą tych gier

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Solitaire

 
Kto z Was grał w pasjansa czy w sapera, ręka do góry! Za czasów Windowsa 95 i 98 właśnie te gry były najbardziej popularne wśród użytkowników tego systemu. Wiele osób spędzało mnóstwo czasu z tymi tytułami, najczęściej umilając sobie czas w pracy. Od pewnego jednak czasu, te pozycje nie są już preinstalowane na Windowsie. Oto stanowisko Microsoftu w tej sprawie:
 
Wiemy, że gry, takie jak Pasjans, Saper i Kierki, wciąż mają duże grono fanów. Te gry nie są instalowane domyślnie razem z systemem Windows 8.1, ale można je łatwo pobrać ze Sklepu Windows. W Pasjansie i Saperze dodaliśmy fantastyczną nową grafikę oraz codziennie wyzwania, dzięki czemu są jeszcze atrakcyjniejsze niż wcześniej. Wszystkie trzy gry są dostępne całkowicie bezpłatnie.

 
Ponadto w grudniu uruchomiona została sonda dotycząca nowej gry. Ekipa firmy zastanawiała się nad wprowadzeniem do systemu tytułu, który będzie równie popularny co dwa wspomniane wyżej. Głosowanie dobiegło końca, a zwycięzcą okazał się „Microsoft Ultimate Word Games”, czyli oczywiście coś na kształt popularnego Scrabble. Ciekawe jak dokładnie gra będzie wyglądała i czy faktycznie będzie cieszyła się taką popularnością, obawiam się że nie. Nic nie pobije pasjansa i sapera.
 
źródło: microsoft, the verge
WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Nie zainteresowany? – nie czytaj, ale daj innym, to tylko 2 posty w tygodniu.

Totalna obniżka ceny LG G4!

Sprawdź najnowsze wpisy