android n nutella google kask

Niecałe dwa tygodnie temu CEO Google zapowiedział, że Android N może zostać nazwany tak, jak zadecydują Internauci. Tym samym nie omieszkaliśmy sprawdzić, co to może oznaczać w rzeczywistości i stworzyliśmy ankietę z najpopularniejszymi przysmakami, które mogłyby zostać wykorzystane przez Google.

 

Tuż przed Nowym Rokiem zamykamy tę ankietę i sprawdzamy wyniki. Raczej nikt nie powinien zostać zaskoczony informacją, że zwycięzcą została Nutella, która otrzymała 58% wszystkich głosów. Ok, ale ta nazwa wiąże się z umową z Ferrero. W takim razie co jeśli Google nie zdecyduje się na kolejne marketingowe zagrania niczym w przypadku KitKata? Spójrzmy ponownie na ankietę i tak oto okazuje się, że chcielibyście, aby rozwinięcie Androida N brzmiało Nougat, a więc po polsku po prostu nugat. W tym wypadku mówimy o 25% wszystkich głosów, a więc widać jak bardzo wybiła się Nutella. Mimo wszystko te dwie odpowiedzi zdeklasowały inne. Tak oto, żeby zamknąć podium, na trzecim miejscu znalazł się Napoleon i wbrew pozorom nie jest to francuski cesarz. Jednak ta odpowiedź zdobyła już zaledwie 5% głosów.

 

W takim razie, według Was, Android N będzie nazywał się Nutella, a jeśli nie uda się podpisać odpowiednich umów z Ferrero to Nougat. Chyba, że w międzyczasie wymyśliliście lepszą nazwę?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.