ExynosProcessorLogo-1200-80

 
Exynos 7420 był jednym z lepszych procesorów 2015 roku. Mogliśmy go zobaczyć np. w Galaxy S6 czy Meizu Pro 5. Samsung od jakiegoś czasu pracuje nad chipsetami na rok 2016. Do tej pory wyciekły: Exynos 8890, którego prawdopodobnie zobaczymy w modelu Galaxy S7 oraz Exynos 8870. Ten ostatni zostanie sprzedany także innym producentom w tym np. Meizu. Plotki wskazują na to, że Meizu Pro 6 zostanie wyposażony właśnie w wersję 8870 (zobaczcie TUTAJ). Okazuje się, że chyba nie tylko ten smartfon doświadczy technologii od Samsunga.
 
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że być może także Lenovo skorzysta ze wspomnianego chipsetu. Póki co nie wiadomo w jakim dokładnie smartfonie zostanie zainstalowany podzespół. Lenovo obecnie skupia się na rynkach azjatyckich. Jednak wykorzystanie Exynosa może być próbą wejścia spółki na obszar europejski.
 
źródło: phonearena
Samsung Galaxy S6 w niższej cenie

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.