Meebo, komunikator tekstowy, który znany jest z tego że bazuje na technologii Ajax i wspiera wiele usług IM, jak Yahoo! Messenger, .NET Messenger Service, Google Talk, AIM, ICQ, i Jabber, został wypuszczony na Platformę Android. Meebo jest dostępny poprzez Android Market.

Steve Balmer krytykuje Androida i strategię firmy Google odnośnie tej platformy. No cóż, gdy przypomnimy sobie słynne słowa innego wizjonera z Microsoftu „…640 k ought to be enough for anyone…” oraz przyjrzymy się najnowszym produktom koncerny z Redmond, wizje Balmera nie robią na nas wrażenia.

Znany chiński koncern telekomunikacyjny Huawei wypuści telefon z Androidem w pierwszej połowie 2009 roku.

W ciągu najbliższych dni ma pojawić się nowy update Platfomy Android, RC 30, który uniemożliwi jailbreak HTC Dream w tak prosty sposób.

Ralph de la Vega, dyrektor wykonawczy AT&T Mobility wyklucza wypuszczenie telefonu z Androidem w najbliższej przyszłości, jako powód podaja zbyt małe otwarcie platformy oraz zbyt duży udział Google w usługach dostarczanych razem z Platformą Android.

OpenMoko, inny projekt związany z wolnym oprogramowaniem na telefony komórkowe, wypuści smartphona GTA02 z OS’em od Google. Na razie OpenMoko nie planuje zasilić Open Handset Alliance.