ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe układy biometryczne od Samsunga zmierzą nawet Twoją masę mięśniową, a to tylko początek możliwości

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung-galaxy-gear-fit-4

Urządzenia noszone, póki co, nie należą do najpopularniejszych, ale z edycji na edycję mają one coraz większe zastosowania i tak oto już niedługo pulsometry będą jedynie małą częścią wszystkich możliwości – na przykład – smartwatchy. Tak oto Samsung szykuje swój najnowszy układ biometryczny.

Koreańczycy zapowiedzieli nowy „bioprocesor” skierowany do urządzeń noszonych z przeznaczeniem do fitnessu. Tak oto wszelkie czujniki zostały scalone w jeden element. Co potrafi nowy moduł Samsunga? Oto kilka przykładów możliwych pomiarów:

  • temperatury ciała;
  • masy mięśniowej;
  • stresu użytkownika;
  • pulsu;
  • rytmu serca;
  • grubość ciała.

Powyższe dane robią wrażenie i dają ogromne możliwości rozwoju urządzeń noszonych, ale największą zaletą rozwiązania Samsunga jest to, że całość została zamknięta w jednym układzie scalonym, co pozytywnie wpływa na cenę, ale także zużycie energii.

Niestety, Koreańczycy jeszcze nie zapowiedzieli kiedy i w jakich urządzeniach pojawi się nowy układ biometryczny. Być może będzie to Gear S3, ale także zapewne pojawi się nowa propozycja z serii Gear Fit. Najprawdopodobniej długo nie będziemy musieli czekać, gdyż wiele mówi się o nowym urządzeniu noszonym, które miałoby pojawić się razem z Galaxy S7.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy