galaxy-a8-e1436883386583

Samsung Galaxy A9 wywiera ogromne wrażenie. Mimo swojego dużego ekranu przyciąga zarówno specyfikacją techniczną, jak i designem. Do tej pory dowiedzieliśmy się już niemalże wszystkiego na temat tego urządzenia. Pozostała do wyjaśnienia kwestia ceny. Seria A cechuje się przystępnymi kwotami, dlatego tak dobrze zagościły się na rynku A3 oraz A5. W jakim stylu zrobi to A9?

 

Na wstępie może jednak warto wspomnieć za co będziemy musieli zapłacić. 6 calowy wyświetlacz Super AMOLED Full HD, Snapdragon 652, 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Do tego 21 megapikselowa kamera umieszczona na tyle smartfona oraz 8 megapikselowa znajdująca się na froncie. Samsung Galaxy A9 posiada również ogromną baterię, aż 4000 mAh pojemności. Producentowi za ten ruch naprawdę należą się brawa, gdyż jest to nieczęsto praktykowane. Niestety Galaxy A9 pracuje na Androidzie Lollipop w wersji 5.1.1. Jednakże dobre wieści głoszą, że aktualizacja do Marshmallow przybędzie niedługo.

 

cena galaxy a9

 

I teraz przyszła ta chwila poznania tej kwoty. Otóż w Chinach Samsung Galaxy A9 został wyceniony na 3199 RMB, co daje nam w przeliczeniu 495 dolary. Osobiście spodziewałem się nieco niższej kwoty, choć patrząc na parametry, a następnie na producenta można się było tego spodziewać. Z drugiej strony to linia A, gdzie model Galaxy A5 jest niemalże dwukrotnie tańszy.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.