ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Androidowa garść newsów.

Autor: Bartosz Korman Kategoria: Newsy
60k
Dyrektor Google Eric Schmidt, podczas swojej przemowy na targach MWC ’10 ujawnił ciekawy fakt. Google oraz jego androidowi partnerzy rozprowadzają dziennie 60000 urządzeń z Androidem na pokładzie. Cokolwiek znaczy słowo „rozprowadzają” jest to liczba imponująca. Z prostej matematyki wynika, iż jest to ok. 5.4 miliona sztuk kwartalnie lub 21.9 miliona rocznie. Co również ciekawe liczba ta cały czas wzrasta i wg. szefa Google ilość telefonów podwoiła się w ostatnim kwartale.
Dla porównania Apple sprzedał 8.7 mln iPhonów w ostatnim kwartale.

Znana z budowy przeglądarki internetowej dla systemów Windows Mobile i S60 firma Skyfire, zamierza pojawić się w telefonach z Androidem. Pierwszym ich krokiem w tym kierunku było przejęcie firmy kolbysoft znanej z budowy przeglądarki Steel. Dla niewtajemniczonych przeglądarka Skyfire obsługuje Flasha, Silverlight oraz Quicktime i jest pierwszą tego typu przeglądarką dla systemów mobilnych.

Okazuje sie, że to nie koniec problemów dla użytkowników Nexus One. Zaraz po wprowadzeniu go na rynek okazało się, że ma on pewien problem z radiem powodujący nieustanne zmienianie się sieci 2G i 3G. Oczekiwany update nie naprawił problemu. Wciąż wielu posiadaczy telefonu sygnalizuje pojawianie się tego samego problemu.

Firefox testuje pełną wersję swojej przeglądarki dla Androida. Ma ona działać na tabletach i notebookach Androida. Co to oznacza? Możemy spodziewać sie wersji mobilnej tej przeglądarki o nazwie Fennec na naszych telefonach. Miejmy nadzieję.
firefoxandroid-449x281
Telewizyjny program pogodowy Weather Channel promuje swój Androidowy program i zachęca do jego instalowania przez wyswietlanie kodu kreskowego na ekranie. Odbywa się to podczas przedstawiania prognoz pogodowych.

Sprawdź najnowsze wpisy