Facebook

 
Koniec roku to okres podsumowań i statystyk. Można z nich wywnioskować które programy były najpopularniejsze wśród użytkowników. Opracowania danych na ten temat podjęła się agencja Nielsen, która analizuje preferencje konsumentów w różnych dziedzinach, także w sferze mobilnej.
 
Według danych, Facebook jest najpopularniejszą aplikacją w 2015 roku w USA. Program „sięgał” 126,7 mln użytkowników każdego miesiąca. Wynik ten jest lepszy o 8% w stosunku do poprzedniego, rok wcześniej. Następny w rankingu jest YouTube z 97,6 mln korzystających (wzrost o 5%). Trzecią lokatę okupuje…Messenger od Facebooka z 96,4 mln klientów i 31% zmianą! Jest to również najszybciej „rosnąca” aplikacja w Stanach Zjednoczonych w tym roku.
 
Kolejne pozycje zajmują odpowiednio: Google Search, Google Play, Google Maps, Gmail i Instagram. Ponadto jeżeli chodzi o przeglądanie poczty, SMSów, słuchanie muzyki, oglądanie wideo i programy społecznościowe, to najczęściej używane są smartfony i tablety, a nie komputery.
 
źródło: androidheadlines

Gigantyczna obniżka na Samsunga Galaxy S6 Edge!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.