ExynosProcessorLogo-1200-80

 
Nie od dziś wiadomo, że Samsung ciężko pracuje nad następcą modelu Galaxy S6. Przez ostatnie dni pojawiało się wiele informacji na temat urządzenia. Wiadomo, ze telefon będzie wyposażony w procesor Snapdragon 820 lub najnowszy Exynos 8890. Ponadto na pokładzie pojawi się również nowa wersja TouchWiza, o czym pisaliśmy TUTAJ.
 
Jednak firma przy okazji, w roku 2016 nie zapomni o swoich „średniakach” i budżetowcach. Wskazuje na to nowy nadchodzący chipset. Nazwa Exynos 8870 wyciekła. Warto dodać, że ten podzespół będzie sprzedawany również innym producentom smartfonów – np. Meizu! Plotki wskazują na to, że Meizu Pro 6 zostanie wyposażony właśnie w wersję 8870.
 
Exynos 8890
 
Ponadto w Internecie pojawił się benchmark zestawiający topowy Exynos 8890 z konkurencyjnymi chipsetami od Huawei, Qualcommu czy Apple. Widać, że w działaniu jednego rdzenia wygrywa A9. Jednak przy kilku rdzeniach Exynos 8890 jest pierwszy, Helio X20 drugi, a Kirin 950 trzeci. W testach GPU wygrywa Snapdragon 820 przed Exynosem 8890.
 
źródło: gsmarena
Sony Xperia Z5 Compact na wyprzedaży!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.