ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Design, komponenty, cena – atrakcyjność x3. Ten smartfon namiesza na rynku

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
umi-zero-2-2-840x559

UMI to kolejny chiński producent, który coraz śmielej poczynią sobie na rynku i swoimi smartfonami stara się osiągać coraz wyższe półki. Całkiem niedawno mieliśmy okazję słyszeć o modelu, w którym planowano zastosować drugi wyświetlacz w technologii E-Ink. Jak sytuacja wygląda teraz? Znamy specyfikację Zero 2.

UMI Zero 2 miał być następnym smartfonem na rynku wyposażonym w dwa wyświetlacze i stanowiącym dobrą propozycję dla osób lubiących dużo czytać. Niestety z nieznanych przyczyn producent postanowił zrezygnować z technologii elektronicznego papieru i pozostawić w smartfonie jeden ekran. Wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala i wykonany w technologii Super AMOLED zaoferuje rozdzielczość QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli. Ponadto w środku znajdzie się procesor MediaTeka Helio X20 (którego mieliśmy okazję zobaczyć w akcji) oraz 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna dla użytkownika to 64 GB.

umi-zero-2-1

Gołym okiem widać, że UMI Zero 2 czerpie co najlepsze z designu innych marek. Zresztą mówi to nawet otwarcie na swoich zdjęciach promocyjnych. Skóra na tyle urządzenia wygląda po prostu rewelacyjnie. Trzeba podkreślić przy tym cenę. Zero 2 wyceniono „jedynie” na 299 dolarów – przy takiej specyfikacji, mimo braku dodatkowego wyświetlacza E-Ink wydaje się atrakcyjna. Jednak trochę szkoda, że UMI podjęło taką decyzję i wycofało się ze swojego wcześniejszego postanowienia. Mogliby sporo namieszać taką propozycją.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy