Huawei D8 powraca do żywych ze świetnymi podzespołami na pokładzie – tylko czy ujrzy światło dzienne?

Newsy

huawei koncept concept

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Huawei jako firma zajmująca trzecią lokatę na mobilnym rynku musi coraz bardziej atakować. W końcu Chińczycy mają ambitne plany stać się liderem w ciągu kilku lat i jednym z modeli, który miałby pomóc w osiągnięciu tego celu jest D8. Miał pojawić się w tym roku według oficjalnych planów Huawei, ale okazuje się, że projekt przesunięto.

 

Mogło nam się wydawać, że zrezygnowano z tego smartfonu, ale tak oto D8 powraca z nowymi plotkami. Przede wszystkim specyfikacja została przedstawiona i prezentuje się następująco:

 

  • 5,5-calowy wyświetlacz QuadHD;
  • układ Kirin 960;
  • 4 GB RAM.

 

Tak, niewiele danych, ale do tego należy dodać szafirowe szkło połączone z metalową obudową. Zastanawia Was pewnie czym jest Kirin 960? Niezaprezentowanym jeszcze układem. Stosunkowo niedawno Huawei pokazało topową wersję swojego procesora, ale jest nim Kirin 950. Co ciekawe, już teraz możemy poinformować Was o przybliżonej cenie, która ma wynosić około 3000 złotych, a w Polsce zapewne jeszcze więcej, co już pokazuje, że będzie to smartfon z najwyższej półki.

 

Tylko czy Huawei wyrobiło już sobie odpowiednią markę, aby oferować takie urządzenia i liczyć, że będą się sprzedawać niczym chociażby flagowe Samsungi? Oczywiście Chińczycy chowają jeszcze markę Honor, ale w tym wypadku również można postawić to samo pytanie, co w poprzednim zdaniu.

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x