A man is silhouetted against a video screen with Apple and Samsung logos as he poses with a Samsung Galaxy S4 in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

 

Myśleliście, że batalia patentowa pomiędzy Samsungiem, a Apple już się zakończyła? W końcu Koreańczycy wypłacili odszkodowanie, wszystko było super, ale okazuje się, że Amerykanie chcą jeszcze więcej. Okazuje się, że sprawa, która ciągnie się już kilka lat może potrwać jeszcze dłużej.

 

W takim razie przypomnijmy sobie początki tego sporu. Apple zażądało od Samsunga 2,5 miliarda dolarów w 2011 roku za użycie ich patentów. Oczywiście Koreańczycy się nie zgodzili i tak stawka z roku na rok się zmniejszała i już 12 miesięcy później wynosiła 1 miliard dolarów, żeby ostatecznie Samsung miał zapłacić 548 milionów dolarów. Stało się to 14 grudnia bieżącego roku i można byłoby pomyśleć, że to koniec walki pomiędzy tymi firmami, przynajmniej w sądzie. Jednak Apple chce dodatkową kwotę za to, że przez wykorzystywanie ich patentów Samsung wydał pięć bliżej nieokreślonych modeli w 2012 roku, które przynosiły straty Amerykanom. Tym razem Apple nie chce ogromnego odszkodowania – zadowoli się 180 milionami dolarów.

 

Odpowiedzi Samsunga póki co nie ma i należy czekać na kolejny rozwój wydarzeń. Jednak Apple ewidentnie chce z Koreańczyków wydusić jak najwięcej, co zresztą nie dziwi – takie są prawa rynku. Tylko co na to konsumenci, a więc Wy?

 

 

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.