ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Nexus 6P vs iPhone 6S Plus vs Lumia 950 XL – który z nich jest najszybszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
iphone 6s plus apple huawei nexus 6p nokia microsoft lumia 950 xl

Porównywanie platform wbrew pozorom ma ogromny sens, gdyż konsument, który nie ma upodobań, co do jednego systemu będzie porównywał poszczególne aspekty każdej z dostępnych możliwości. Tym samym zobaczmy, która platforma jest najszybsza przy bezpośrednim porównaniu topowych urządzeń.

Tak oto na polu bitwy stają: Huawei Nexus 6P, Apple iPhone 6S Plus oraz Microsoft Lumia 950 XL. Każdy z najnowszym dostępnym systemem będą pojedynkować się w wyścigu na dwa okrążenia. Oczywiście zasady są proste, czyli kto pierwszy uruchomi dane aplikacje. W takim razie zapraszam do oglądania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qtBHW5Nn2zI[/youtube]

Apple, a później przepaść. Tak można określić to porównanie, ale mimo wszystko ciekawie wyglądała walka Androida z Windows 10 Mobile, gdy pozycje co chwilę się zmieniały. Niemniej jednak iPhone pokazał klasę i jeśli ktoś lubi często przeskakiwać pomiędzy aplikacjami to powinien wybrać iOS – tak, pamiętam, że to portal o Androidzie.

Zapewne zastanawiacie się, czemu do testu został wybrany Nexus 6P, a nie chociażby Samsung Galaxy Note 5 czy też S6 Edge+? Z dwóch, a nawet trzech powodów. Po pierwsze Nexus ma najnowszy system, który dodatkowo jest pozbawiony dodatków i różnych zapychaczy, a także pamiętajcie, że Koreańczycy namieszali w multitaskingu i zeszłoroczny Nexus 6 jest szybszy od wymienionych propozycji.

Sprawdź najnowsze wpisy