Samsung Galaxy A9 oficjalnie! To coś więcej niż kolejna „zapchajdziura”

Kamil Lewicki Kamil Lewicki Newsy
SAMSUNG CSC

O Samsungu jak jest głośno to nigdy nie trwa to jeden dzień. Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Galaxy A9 trafił do TENAA, dzięki czemu poznaliśmy jego specyfikację techniczną. A już dziś możemy opierać się na informacjach samego producenta, gdyż właśnie oficjalny zapowiedział nowy model. I jednak parę rzeczy się zmieniło!

Względem ostatnich doniesień przybyło trochę nowości. Samsung Galaxy A9 posiada 6 calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD. Napędza go ośmiordzeniowa jednostka Qualcomma Snapdragon 652, wspiera ją 3 GB RAM. Użytkownicy dostaną za to32 GB pamięci wewnętrznej, którą będą mogli rozszerzyć za pomocą karty microSD do 128 GB. Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, Galaxy A9 oferuje 13 megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu oraz 8 megapikselowa kamerka frontowa.

Warto podkreślić obecność dwóch rzeczy, które stawiają tego smartfona w zupełnie innym świetle. Jedna z nich to olbrzymia bateria, która cieszy się pojemnością aż 4000 mAh i wspiera technologię szybkiego ładowania. Druga zaś to możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Samsung Galaxy A9 posiada również skaner linii papilarnych umieszczony na przycisku Home oraz, co zaskakuje wciąż, Androida Lollipop w wersji 5.1 na pokładzie.

Mimo iż smartfon został oficjalnie zapowiedziany to nie znamy jego ceny. Jest się czego obawiać? Z jednej strony to Samsung, a opierając się na specyfikacji tanio nie będzie. Z drugiej strony to przecież linia A charakteryzująca się niezłymi cenami. Oby o tym nie zapomniano, bo sam smartfon prezentuje się kusząco.

źródło: Android Authority

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy