Na pewno każdy z Was wie co to za telefon – Nexus One. Na zachodzie, gdzie popularniejszy jest ten model krąży powszechna opinia, że to świetny telefon lecz … brakuje mu jakiegoś ciekawego interface’u jak np. HTC Sense czy TouchWiz. Wszystko to dlatego, że Nexus bezpośrednio jest dystrybuowany przez Google – czyli twórcy Androida. Stąd też model ten promuje jego 'czystą' wersję.

 

W gwoli przypomnienia – główne punkty z jego specyfikacji, przez które tłumy zamawiają właśnie ten model:
– wielki 3.7 calowy, piękny ekran AMOLED o rozdzielczości WVGA.
– 512MB pamięci zarówno RAM jak i ROM
– 5MP aparat fotograficzny z mechanicznym autofocusem, 2x zbliżeniem elektronicznym i lampą błyskową LED
– QUALCOMM QSD 8250, 1Ghz
– Stereo mikrofon, wejście słuchawkowe 3.5mm

 

Co powiecie na to jeśli do tego dołożymy najnowszy interface HTC Sense z Stream? Nawet ciekawe…? A jeżeli Nexusa ubierzemy jeszcze w ładniejszą obudowę i dodamy obsługę Flash 10,1? Strzał w dziesiątkę! To jest właśnie najnowszy HTC Desire.
Oba modele hardwareowo różnią jeszcze przyciski na przednim panelu – Nexus ma 4 dotykowe + trackball, natomiast Desire 4 fizyczne + pad optyczny.

 

HTC Desire ma być dostępny na początku drugiego kwartału. Początkowo pojawi się w sieci Vodafone (w kwietniu), później zobaczymy go również u innych operatorów w całej Europie i Azji.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).