Dziesięciordzeniowy Helio X20 zmiótł konkurencję pod dywan

Newsy

helio-X20-deca-core-10-core

Wyścigi! Bynamniej nie szczurów a producentów starających się osiągnąć jak najlepsze wyniki liczbowe w benchmarkach oraz sprawiać jak najlepsze wrażenie na papierze. 10-rdzeniowy MediaTek właśnie wylądował w Geekbench. I, jakby nie patrzeć, zmiótł konkurencję pod dywan.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

MediaTek Helio X20, czyli dziesięciordzeniowa jednostka trafiła do Geekbench, gdzie pokazała na co ją stać. Oznaczona w benchmarku symbolem alps mt6797 uzyskała ponad 7000 punktów w teście wielu rdzeni. Patrząc na to, że jest to prawdopodobnie wczesna wersja tego procesora trzeba przyznać, że rezultat jest znakomity – przegonił Apple A9, Snapdragona 810 oraz Exynos 7420.

 

MediaTek-MT6797-Helio-X20-deca-core-benchmark-scores

 

Niestety test jednego rdzenia wypadł nieco gorzej. Wynik rzędu 2094 punktów nie robi już takiego wrażenia na konkurencji – dla przykładu jednostka Apple A9 zdobyła aż 2500 punktów.

 

Z jednej strony dostajemy aż 10 rdzeni, z drugie widzimy, że ich liczba wcale nie czyni z tego procesora potwora. Owszem, prześciga konkurencję na jednej płaszczyźnie, lecz by siać postrach musiałaby to robić na każdej płaszczyźnie. Mimo wszystko premiera jeszcze się nie odbyła, a do tego czasu MediaTek może swojego Helio X20 znacznie podrasować.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x