helio-X20-deca-core-10-core

Wyścigi! Bynamniej nie szczurów a producentów starających się osiągnąć jak najlepsze wyniki liczbowe w benchmarkach oraz sprawiać jak najlepsze wrażenie na papierze. 10-rdzeniowy MediaTek właśnie wylądował w Geekbench. I, jakby nie patrzeć, zmiótł konkurencję pod dywan.

 

MediaTek Helio X20, czyli dziesięciordzeniowa jednostka trafiła do Geekbench, gdzie pokazała na co ją stać. Oznaczona w benchmarku symbolem alps mt6797 uzyskała ponad 7000 punktów w teście wielu rdzeni. Patrząc na to, że jest to prawdopodobnie wczesna wersja tego procesora trzeba przyznać, że rezultat jest znakomity – przegonił Apple A9, Snapdragona 810 oraz Exynos 7420.

 

MediaTek-MT6797-Helio-X20-deca-core-benchmark-scores

 

Niestety test jednego rdzenia wypadł nieco gorzej. Wynik rzędu 2094 punktów nie robi już takiego wrażenia na konkurencji – dla przykładu jednostka Apple A9 zdobyła aż 2500 punktów.

 

Z jednej strony dostajemy aż 10 rdzeni, z drugie widzimy, że ich liczba wcale nie czyni z tego procesora potwora. Owszem, prześciga konkurencję na jednej płaszczyźnie, lecz by siać postrach musiałaby to robić na każdej płaszczyźnie. Mimo wszystko premiera jeszcze się nie odbyła, a do tego czasu MediaTek może swojego Helio X20 znacznie podrasować.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.