ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Adblock Plus standardem w Asusach – pierwsza taka współpraca na świecie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
adblock browser przegladarka firefox

Adblocka zna zapewne każdy. Strony internetowe bez tej wtyczki wyglądają zupełnie inaczej, ale nie jest to na rękę właścicielom witryn. Tym samym Google podpisało umowę z autorami najpopularniejszego programu usuwającego reklamy w celu ignorowania amerykańskich banerów. Jednak współpraca z Asusem jest zupełnie inna.

Tajwańczycy postanowili iść na rękę użytkownikom, a nie właścicielom stron internetowych. Autorska przeglądarka, standardowo instalowana na urządzeniach Asusa od teraz nie będzie wyświetlała reklam za sprawą Adblocka Plus. Na świecie z tajwańskiej konkurencji dla Chrome’a korzysta 15 milionów użytkowników i z pewnością teraz ta liczba zacznie rosnąć, gdyż taki dodatek na dzień dobry jest dużym udogodnieniem. Jednak w tym wszystkim nie chodzi tylko o reklamy, a także o różne śmieci, które często skutecznie uniemożliwiają przeglądanie danych witryn nie pozwalając chociażby do niej wrócić. Również może zdarzyć się taka sytuacja, że w tle zostanie pobrane niechciane oprogramowanie, a doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, iż Android posiadał lukę w zabezpieczeniach pozwalającą na przejęcie urządzenia.

W takim razie powyższa współpraca z pewnością jest dobra dla konsumentów, użytkowników urządzeń Asusa. Także firma może się nową funkcją pochwalić, ale z pewnością z zawarcia tej umowy nie ucieszą się właściciele stron internetowych.

źródło: myce.com

Sprawdź najnowsze wpisy