Adblock Plus standardem w Asusach – pierwsza taka współpraca na świecie

Aplikacje

adblock browser przegladarka firefox

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Adblocka zna zapewne każdy. Strony internetowe bez tej wtyczki wyglądają zupełnie inaczej, ale nie jest to na rękę właścicielom witryn. Tym samym Google podpisało umowę z autorami najpopularniejszego programu usuwającego reklamy w celu ignorowania amerykańskich banerów. Jednak współpraca z Asusem jest zupełnie inna.

 

Tajwańczycy postanowili iść na rękę użytkownikom, a nie właścicielom stron internetowych. Autorska przeglądarka, standardowo instalowana na urządzeniach Asusa od teraz nie będzie wyświetlała reklam za sprawą Adblocka Plus. Na świecie z tajwańskiej konkurencji dla Chrome’a korzysta 15 milionów użytkowników i z pewnością teraz ta liczba zacznie rosnąć, gdyż taki dodatek na dzień dobry jest dużym udogodnieniem. Jednak w tym wszystkim nie chodzi tylko o reklamy, a także o różne śmieci, które często skutecznie uniemożliwiają przeglądanie danych witryn nie pozwalając chociażby do niej wrócić. Również może zdarzyć się taka sytuacja, że w tle zostanie pobrane niechciane oprogramowanie, a doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, iż Android posiadał lukę w zabezpieczeniach pozwalającą na przejęcie urządzenia.

 

W takim razie powyższa współpraca z pewnością jest dobra dla konsumentów, użytkowników urządzeń Asusa. Także firma może się nową funkcją pochwalić, ale z pewnością z zawarcia tej umowy nie ucieszą się właściciele stron internetowych.

 

 

źródło: myce.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x