Różowe smartfony

 
Producenci prześcigają się w pomysłach, aby odróżnić swoje smartfony od konkurencyjnych. Podstawowymi cechami są tutaj design i specyfikacja. Jednak od jakiegoś czasu także kolor. Jedną z pierwszych firm, która wprowadziła smartfona w kolorze złotym było Apple. W ślad za spółką poszły inne, oferując smartfony w takiej barwie np. Samsung. W ciągu dwóch miesięcy od premiery modelu Galaxy S6 Edge+, dostępne w sprzedaży były tylko wersja czarna i właśnie złota.
 
W tym jednak roku, „moda” wśród firm się zmieniła. Czyżby za sprawą kolejnego koloru iPhone’a? Apple wprowadziło bowiem różowozłoty (Rose Gold) smartfon do swojej oferty. Wygląda na to, że konkurencja także chce mieć urządzenia w takich barwach (wcześniej miała, ale tylko różowe i to w niewielkiej ilości). Kilka dni temu Samsung zapowiedział wersję „Pink Gold” modelu Galaxy S6 Edge+. W takich samych barwach można nabyć też Huawei Mate S. Ponadto wczoraj Xiaomi ogłosiło też różową opcję Xiaomi Mi Pad 2, a na rynku dostępny jest także model Redmi Note 2 w tym kolorze.
 
Zastanawiające jest, dlaczego producenci tak bardzo sugerują się Apple przy wprowadzaniu nowych wersji kolorystycznych smartfonów. Barwa naszego telefonu to rzecz gustu, ale złoty i różowy odcień są w moim subiektywnym przekonaniu wybitnie paskudne. Strach pomyśleć, co producenci zaproponują nam w przyszłości. Warto w tym miejscu pochwalić Sony, które w nowej rodzinie Xperii Z5 nie poszło za tłumem i zaprezentowało naprawdę ciekawe wersje swoich urządzeń (np. opcja zielona – klik!).
 
źródło: sammobile, phonearena, własne
Świąteczna wyprzedaż iPhone’a 6!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.