Sprawdź, które aplikacje i procesy zjadają najwięcej danych i oszczędź swój pakiet internetowy!

Newsy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
Wraz z rozwojem Internetu mobilnego, popularne stały się pakiety danych oferowane przez operatorów komórkowych. W zależności od tego ile pieniędzy zapłacimy, otrzymamy nawet 10 GB do wykorzystania. Coraz więcej ofert dostępnych na rynku zapewnia nam „no limit”. Jednak nie wszystkich na takie dobrodziejstwa stać. Istnieje także opcja dokupienia pakietów, jednak są one w mało atrakcyjnych cenach. Tak czy owak, wielu z Was uważa na transfer danych, aby nie zostać odciętym od sieci. Sprawdźcie zatem, które aplikacje bądź procesy zużywają najwięcej „Internetu”, aby zaoszczędzić pieniądze.
 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
  • Streaming filmów – poprzez Youtube 10 minut dziennie, zużyje 1 GB danych w niecały miesiąc! Jeżeli korzystacie z Netflixa to miejcie się na baczności, gdyż wasz pakiet zostanie pochłonięty jeszcze bardziej.
  • Muzyka – Jeżeli zdecydujemy się na streaming 160 kb/s to musimy się liczyć z utratą 1,2 MB na minutę. Tak więc słuchanie Spotify przez godzinę dziennie miesięcznie, spowoduje ubytek 2,1 GB danych. Zawsze można wybrać opcję 96 kb/s – wtedy będzie to 1/3 powyższego wyniku.
  • Gry – zabawa na smartfonie w trybie multiplayer też wiąże się z utratą pakietu. Można tu mówić o 17 MB na każde 10 minut grania.
  • Rozmowy wideoSkype zużyje 5 MB przez 2 minuty, a Hangouts 6 razy tyle! Zastanówcie się mocno, zanim będziecie chcieli zobaczyć kogoś w ten sposób.
  • Media społecznościowe – W zależności od tego, co będziemy udostępniać lub oglądać przez Facebooka, Twittera czy Google+, ubytek pakietu może być różny. Przeglądanie zdjęcia to od 0,5 MB – 1,5 MB, a jego upload to od 6 MB – 8MB zużycia.
  • Radio internetowe np. TuneIn – jeżeli słuchamy audycji w opcji 128 kb/s to w ciągu godziny ubędzie nam około 57 MB danych, gdy jednak zdecydujemy się na 320 kb/s, musimy się liczyć ze zużyciem 140 MB przez 60 minut.
  •  

źródło: pcworld, własne. Grafika: android central
Samsung Galaxy S6 w niższej cenie


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x