ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[FIlm] Nexus 7 jako centrum dowodzenia w samochodzie – pomysłowość ludzi nie zna granic

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus 7 bmw e46 3

Do czego można wykorzystać tablet z Androidem? Do gier, do różnych aplikacji, ale żeby stworzyć z niego główny system multimedialny w samochodzie? Chcieć to móc – tak pomyślał jeden z użytkowników Nexusa 7 (2012) i zamienił swoje stare radio na mobilne urządzenie.

Oczywiście nie jest to pierwszy tego typu przypadek, ale nie zdarza się codziennie, żeby ktoś tak wykorzystywał tablet. W tym wypadku dodatkowo dostaliśmy instrukcję jak to można samemu zrobić, analizując zamieszczony w serwisie YouTube film, na którym także zobaczymy sposób działania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iniACymrgSU[/youtube]

Tak oto BMW E46 może pochwalić się nowym centrum dowodzenia ze zdecydowanie większymi możliwościami. Zainteresowani znajdą w opisie filmu wszelkie niezbędne elementy do wykonania takiej instalacji. Oczywiście nie obyło się bez specjalnego oprogramowania, które przystosowuje tablet – w pewnym stopniu – do jego użytkowania w trakcie jazdy. Po co komu Android Auto?

W takim razie Nexus 7 może dostać drugie życie. Najnowsze wydanie Androida N zapewne nie trafi w sposób oficjalny na ten tablet, a więc samo urządzenie można śmiało montować w desce rozdzielczej samochodu. Znacie inne, zbliżone zastosowania urządzeń mobilnych?

Sprawdź najnowsze wpisy