Capture

 

Smartfony to urządzenia które wykorzystujemy nie tylko do rozmów, ale także, a może przede wszystkim do innych czynności jak sprawdzanie poczty, przeglądanie wiadomości czy granie w mobilne tytuły. Często jest tak, że danej z aplikacji korzystamy tylko w określanych godzinach – jednakże, aby mieć do nich wygodny dostęp wyciągamy je na ekran główny… na którym z czasem mamy po prostu bałagan. Dzięki opracowanej przez niezależnego dewelopera aplikacji OnTime możemy w prosty sposób zapanować nad porządkiem na ekranie głównym. Aplikacja nie robi żadnych cudów, lecz jest zwykłym widżetem dla ekranu głównego, który pozwala dostosować wyświetlane ikony do pory dnia.

 

Capture11

 

W opcjach programu możemy dla każdego skrótu przypisać ramy czasowe, w których ma być wyświetlana: np. klient serwisu Twitter z rana i wieczorem, Facebook tylko wieczorem, Sony Sociallife w południe itd. Niechciane ikony o określonych porach nie będą wyświetlane na widżecie. Po instalacji wystarczy uruchomić aplikację oraz:

 

  1. wybrać potrzebne aplikacje, które mają się wyświetlać o określonej porze – rano, popołudniu, wieczorem i w nocy
  2. umieść widżet na ekranie
  3. widżet wyświetla automatycznie odpowiednie skróty do pory dnia

 

Oczywiście możemy dostosować zakres godzinowy każdej z pór. Zaletą widżetu jest minimalistyczne wzornictwo, które jednak spodoba się nie tylko fanom wprowadzonego wraz z Androidem Lollipop Flat design, ale też „klasycznego” znanego choćby z KitKat’a. Ostrożni użytkownicy z pewnością zauważą, że aplikacja do działania wymaga dostępu do Internetu – według autora jest to konieczne do wysyłania raportów z informacjami błędach. Widżet działa świetnie i zagościł na stałe na ekranie głównym mojego smartfona.

 

Źródło: Reddit.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg