Samsung i LG nie chcą wyższych rozdzielczości w wyświetlaczach – przynajmniej nie w przyszłym roku

Newsy

lg g4 samsung galaxy s6 wyswietlacze

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Sony w tym roku udało się zaskoczyć konsumentów. Co prawda tylko raz, ale to i tak sukces. Doskonale wiedzieliśmy, że podczas tegorocznych targów IFA ujrzymy nową serię Xperia Z5. Jednak nie spodziewaliśmy się, że wśród nowych modeli pojawi się smartfon z wyświetlaczem prezentującym obraz w rozdzielczości 4K.

 

Dwa lata temu, mniej więcej również w grudniu, szokiem było Vivo, które zaprezentowało model Xplay 3S. Jest to pierwszy smartfon z ekranem QuadHD i wtedy konsumenci naprawdę zwracali uwagę na ten element. A co z Sony? Cóż, Premium nie robi większego wrażenia, o czym niedługo się przekonacie. Jednak co z konkurencją? Czemu jeszcze nie ujrzeliśmy wyświetlaczy 4K w modelach LG i Samsunga? Ten pierwszy również szybko zaprezentował model z ekranem QuadHD (G3), a ten drugi według swoich wcześniejszych planów chciał pokazać pierwsze urządzenie mobilne z wyświetlaczem 4K właśnie w tym roku. Jednak wszystko się zmieniło i obie te koreańskie firmy wstrzymują się z wydaniem smartfonów czy też tabletów prezentujących obraz w rozdzielczości UltraHD. Z pewnością nie ujrzymy tego typu modeli w 2016 roku.

 

Ruch LG mnie nie dziwi, ale Samsunga już trochę tak – w końcu ta firma stara się zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, a w tej kwestii wysokie rozdzielczości mają bardzo duże znaczenie. Mimo wszystko po cichu się cieszę, że pęd za cyferkami w tej kwestii się ustabilizował.

 

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x