ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung i LG nie chcą wyższych rozdzielczości w wyświetlaczach – przynajmniej nie w przyszłym roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g4 samsung galaxy s6 wyswietlacze

Sony w tym roku udało się zaskoczyć konsumentów. Co prawda tylko raz, ale to i tak sukces. Doskonale wiedzieliśmy, że podczas tegorocznych targów IFA ujrzymy nową serię Xperia Z5. Jednak nie spodziewaliśmy się, że wśród nowych modeli pojawi się smartfon z wyświetlaczem prezentującym obraz w rozdzielczości 4K.

Dwa lata temu, mniej więcej również w grudniu, szokiem było Vivo, które zaprezentowało model Xplay 3S. Jest to pierwszy smartfon z ekranem QuadHD i wtedy konsumenci naprawdę zwracali uwagę na ten element. A co z Sony? Cóż, Premium nie robi większego wrażenia, o czym niedługo się przekonacie. Jednak co z konkurencją? Czemu jeszcze nie ujrzeliśmy wyświetlaczy 4K w modelach LG i Samsunga? Ten pierwszy również szybko zaprezentował model z ekranem QuadHD (G3), a ten drugi według swoich wcześniejszych planów chciał pokazać pierwsze urządzenie mobilne z wyświetlaczem 4K właśnie w tym roku. Jednak wszystko się zmieniło i obie te koreańskie firmy wstrzymują się z wydaniem smartfonów czy też tabletów prezentujących obraz w rozdzielczości UltraHD. Z pewnością nie ujrzymy tego typu modeli w 2016 roku.

Ruch LG mnie nie dziwi, ale Samsunga już trochę tak – w końcu ta firma stara się zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, a w tej kwestii wysokie rozdzielczości mają bardzo duże znaczenie. Mimo wszystko po cichu się cieszę, że pęd za cyferkami w tej kwestii się ustabilizował.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy