ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rok w liczbach: Xiaomi notuje fenomenalny 2015 rok. Rekord gonił rekord

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
102339698-xiaomi_launch.1910x1000

Xiaomi sprzedało 61 milionów smartfonów w 2014 roku, co było oczywiście fenomenalnym wynikiem. Firma, która na rynku istnieje od niespełna 6 lat już nie raz pokazywała, że trzeba się z nią liczyć. Końcówka 2014 roku to czas dumnych zapowiedzi, i obietnica sprzedaży… 80-100 milionów urządzeń. Chińczykom tego pułapu osiągnąć się nie udało, ale i tak mamy tu do czynienia z rekordem. Strach pomyśleć co czeka nas w 2016 roku.

Zajrzyjmy więc w statystyki. Xiaomi w 2015 roku sprzedało 73 milionów urządzeń! Cel rzędu 80 milionów musi więc przejść na następny rok, ale i tak trzeba przyznać – wynik jest fenomenalny. Z roku na rok Xiaomi notuje rekordowe wzrosty sprzedaży, a firma zapowiada, że to oczywiście nie koniec.

Rok 2015 w liczbach przedstawiał się następująco (sprzedane smartfony):

  • II kwartał –  20 milionów smartfonów
  • III kwartał  – 18.5 miliona smartfonów
  • I kwartał – 15 milionów smartfonów
  • IV kwartał – ok. 20 milionów smartfonów

Widzicie więc, że w liczbach Xiaomi jest naprawdę mocne. Nie ma się jednak czemu dziwić. Chińczycy tworzą naprawdę udane urządzenia, które praktycznie nie odbiegają niczym od produktów innych światowych marek.

Co ciekawe, również dzisiaj, od razu po publikacji Xiaomi – ich rywal, Huawei także poinformował o wynikach sprzedaży w roku 2015. Według raportu, Huawei sprzedało 100 milionów (!) urządzeń, co trochę przyćmiewa wynik Xiaomi. Trzeba tu jednak dodać, że Huawei oferuje swoje produkty globalnie, natomiast Xiaomi operuje głównie na rynku azjatyckim.

Źródło: androidheadlines

Sprawdź najnowsze wpisy