HTC prezentuje J Butterfly z ekranem 5″ i rozdzielczością 1080p

Piotr Andrzejewski Newsy 2012-10-17

Pogłoski dotyczące pięciocalowego smartfona HTC wyposażonego w ekran o rozdzielczości 1080p towarzyszyły nam już od kilku tygodni. Dziś okazało się, że były one w pełni prawdziwe. Tajwański producent zaprezentował w Japonii model HTC J Butterfly, przeznaczony dla lokalnego operatora. Pod względem specyfikacji technicznej prezentuje się on po prostu świetnie.

HTC J Butterfly wyposażono we wspomniany wyżej ekran Super LCD 3 o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1080p, którego wartość PPI wynosi aż 440. Sercem tego urządzenia jest czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1.5 GHz, wspomagany przez 2 GB RAM. Wbudowana pamięć urządzenia wynosi 16 GB, a dodatkowo można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD. Warto też dodać, że urządzenie obsługuje LTE, oraz posiada podwyższoną odporność na zachlapania (certyfikat IPX5). Wbudowana bateria ma pojemność 2020 mAh i jesteśmy ciekawi, czy zapewni ona zadowalający czas pracy tego potężnego urządzenia.

Sądzimy, że niebawem HTC zaprezentuje wrianty J Butterfly przeznaczone również dla innych rynków, niż japoński. Jak sądzicie, czy to urządzenie będzie w stanie konkurować z Galaxy Note II? Czy skusilibyście się na jego zakup? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x