wao8irmpij8hnbzde5db

Sklep Play pełen jest przeróżnych aplikacji. Nic dziwnego, gdyż deweloperzy znacznie łatwiej mogą umieścić w nim swoje dzieła niż np. w App Store. Przekrój programów jest na tyle szeroki, że czasami ciężko znaleźć coś pewnego, a zarazem zaufanego. Microsoft wpadł więc pewien pomysł. Jego aplikacja to prawdziwa microsoftocepcja.

 

Microsoft po wykupieniu Nokii trzęsie teraz całym rynkiem oferując swoje smartfony Lumia działające na Windowsie. Urządzenia prezentują się całkiem nieźle, zważywszy na fakt ich ceny oraz dużą różnorodność w przypadku parametrów technicznych. Użytkownicy podchodzą jednak sceptycznie do tego rozwiązania – „smartfon z Windowsem? Przecież to nie może działać. A szkoda, bo czasami są fajne aplikacje.”

 

Dlatego też Gigant z Redmond wpadł na pomysł stworzenia aplikacji na Androida, w której to będziemy wyszukiwać aplikacje właśnie od Microsoftu dostępne na Androidzie. Brzmi zawile, lecz w istocie to przecież genialne rozwiązanie. Aktualnie na system z robocikiem jest dostępnych około 80 różnych aplikacji od Microsoftu – oczywiście nie jest on we wszystkich deweloperem, lecz nad nimi czuwa.

 

Aplikacja Microsoftu do znajdowania aplikacji Microsoftu na Androidzie jest prosta w użyciu oraz odznacza się oczywistym już teraz Material Designem. Znajdziemy w niej dwie zakładki: Popularne oraz Kategorie. Myślę, że ich znaczenia nie trzeba tłumaczyć. Wyszukujemy, klikamy, a następnie pobieramy ze Sklepu Play. Cała magia!

 

Microsoft Apps pobierzecie zupełnie za darmo, wystarczy, że klikniecie tutaj.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.