sony-xperia-z4-curved-concept-design

 

Tempo wydawania aktualizacji oprogramowania dla urządzeń z Androidem od dawna jest powodem do narzekania dla wielu użytkowników. Rzeczywiście często proces przygotowania nowej wersji systemu trwa zdecydowania zbyt długo, a na domiar złego okazuje się, że nowe oprogramowanie zawiera liczne błędy. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń Sony – na aktualizacje przychodzi czekać co prawda krócej niż u konkurencji, to jednak nadal zbyt długo, a i nowe oprogramowanie zwykle nie jest wole od wad.

 

Android-6-Wi-Fi-Certified-Xperia-640x368

 

Zaprezentowany przez Google oficjalnie we wrześniu Android Marshmallow nadal nie trafił na jakikolwiek smartfon tego producenta. Z informacji jakie pojawiały się w ostatnich tygodniach wynikało, że jako pierwsi aktualizację dostaną posiadacze serii Z5 – na początku przyszłego roku. Kilka tygodni potem dołączyć miały według informacji starsze modele tego konkurenta. Choć Sony wcale nie jest najwolniejsze jeśli chodzi o aktualizacje, to jednak tempo nie robi na większości posiadaczy Xperii wrażenia. Pierwsze Japońskie modele otrzymały właśnie certyfikat Wi-Fi Alliance. Certyfikat wydano dla działających w oparciu o Android 6.0 Marshmallow urządzeń:

 

  • Xperia Z5 (modele NTT docomo (SO-01H), SoftBank (501SO), au (SOV32))
  • Xperia Z5 Premium  (model NTT docomo (SO-03H))
  • Xperia Z4 (odpowiednik europejskiego Z3+)  (modele NTT docomo (SO-03G), SoftBank (402SO), au (SOV31))

 

 

Uzyskanie przez ostatnie Xperie certyfikatu może sugerować, że najnowszego oprogramowania doczekamy się szybciej niż dotychczas myśleliśmy. Niestety należy mieć na uwadze, że Wi-Fi Alliance nie jest tym samym co PTCRB, dlatego lepiej wstrzymać się z pochwałami dla tego japońskiego koncernu, szczególnie że oficjalnie nigdy nie został podany termin publikacji aktualizacji dla Xperii.

 

 

Źródło:Xperiablog.net

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg