google-hangouts1

 

Hangouts według wielu z Was kojarzy się z jedną, wielką masą błędów, które z pewnością nie zachęcają do korzystania z tej aplikacji. Mnie na szczęście te problemy nie dotyczą i bardzo chętnie korzystam z komunikatora od Google, ale nie o to teraz chodzi. Amerykanie planują uciąć funkcję, która miała zwiększyć zainteresowanie tą aplikacją.

 

Chodzi oczywiście o tytułowe SMS’owanie, które zostało wprowadzone stosunkowo dawno, bo w 2013 roku, ale dopiero ponad 12 miesięcy później Google umożliwiło używanie Hangoutsa jako głównej aplikacji do tego celu. Te zmiany również wywołały lawinę nieprzychylnych komentarzy związanych z nowo odkrywanymi błędami. To jednak niedługo może się skończyć, gdyż w Sieci ujawniono, że już niedługo przy próbie wysłania SMS’a z tej aplikacji otrzymamy komunikat o pobraniu lub skorzystaniu ze standardowego Messengera od Google. Skąd taki ruch? Czyżby Amerykanie poddali się i zrezygnowali z dalszego rozwijania Hangoutsa? Być może szykuje się coś naprawdę dużego? Ciężko ocenić, podobnie jak wiarygodność powyższej informacji, ale z pewnością Google bez powodu nie zlikwidowałoby funkcji, która przez 3 lata była rozwijana.

 

Oczywiście Amerykanie nie raz już pokazali, że można w coś inwestować, stale aktualizować i informować o nowościach, żeby później dać do wiadomości, że to koniec. Tak, odwołuję się do projektu Ara.

 

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.